TELEWIZJA NASTOLATKÓW. Zobaczcie to, co sami stworzycie. Będzie to telewizyjny serwis informacyjny Telewizji Nastolatków NTV.
WŁASNY KANAŁ. W sieci internetowej pojawia się coraz więcej programów telewizyjnych realizowanych w domu. Bardzo często prowadzą je ludzie, którzy mają aspiracje dziennikarskie, ale nie mają tego typu wykształcenia. Okazuje się jednak, że jeśli potrafią ze zrozumieniem: czytać, pisać i mówić, to mogą z powodzeniem liczonym w tysiącach "kliknięć" realizować swoje marzenia. To zrozumienie jest oczywiście efektem długiej i pilnej nauki.
KAMERY, ŚWIATŁA, OBRAZ, DŹWIĘK. Tworzeniem otoczenia sceniczno - technicznego, czyli studia telewizyjnego, zajmie się ekipa złożona z operatorów kamer, realizatorów obrazu, dźwięku i świateł. Natomiast program telewizyjny zrealizuje młodzież obecna na widowni.
DZIENNIKARZE. Na scenie, czyli w naszym profesjonalnym studio telewizyjnym zobaczymy na żywo wszechstronną kreatywność, elokwencję oraz niezwykłą odwagę dzieci, które zmierzą się z magią współczesnych mediów. To właśnie dzięki nim powstanie zespół dziennikarzy serwisu NTV.
FELIETONY. W przerwach dających młodym dziennikarzom czas na przygotowanie autorskich tekstów prezentowane będą felietony filmowe omawiające niektóre aspekty pracy dziennikarskiej, pracy z kamerą, przed kamerą, itp.
SERWISY. Do nich będzie należało między innymi:
poprowadzenie prognozy pogody,
skomentowanie wydarzenia sportowego,
przeprowadzenie rozmowy ze znanym celebrytą,
podanie najnowszych informacji,
prezentacja szkolnych ploteczek,
zapowiedź i zrealizowanie bloku reklamowego,
oraz kilka zadań określonych jako niespodzianka.
LIVE. Przebieg zajęć jest rejestrowany na żywo w zapisie filmowym i emitowany na dużym ekranie. Widownia może dostrzec wszelkie szczegóły.
FRAGMENT. Pod koniec spotkania publiczność zobaczy zmontowany fragment serwisu informacyjnego swojej
stacji NTV. Cały program zrealizowany przez młodzież zostanie przekazany pocztą elektroniczną na e-mailowy adres nauczycieli.
ZAPRASZAMY. Mamy nadzieję, że zainteresujemy publiczność pracą w mediach i dzięki temu jeszcze bardziej
przyłoży się do nauki. Mówiąc to, opieramy się na słowach:
(...)"Ponieważ środki społecznego przekazu odgrywają coraz większą rolę, zarówno w życiu społecznym, jak i indywidualnym, każdy nauczyciel powinien poświęcić dużo uwagi edukacji medialnej, czyli wychowaniu uczniów
do właściwego odbioru i wykorzystania mediów".*
* CZĘŚĆ WSTĘPNA PODSTAWY PROGRAMOWEJ
- JĘZYK POLSKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ.