LADIES AND GENTLEMEN, PRZED WAMI INTERAKTYWNE WARSZTATY TELEWIZYJNE! KRONIKI FILMOWE CZYLI PRZEKRÓJ GATUNKÓW FILMOWYCH.

CO BĘDZIECIE ROBIĆ?

Poznacie zasady tworzenia filmu.

Zagracie w najsłynniejszych scenach kinowych.

Poznacie pracę aktora na planie filmowym.

Wystąpicie na gali festiwalu filmowego.

Zobaczycie to wszystko na żywo.

 

Specjalnie dla Was zbudujemy na scenie studio filmowe, dzięki pracy z reżyserem, operatorami kamer i montażystami odegramy kilka scen filmowych z Waszym udziałem.

 

Przeanalizujemy kilka najpopularniejszych gatunków filmowych takich jak: Kino nieme, Western, Film akcji, Film dramatyczny, Fantastyka/horror/science fiction, Czeski film - czyli nikt nic nie wie (czyli niespodzianka-spontaniczna improwizacja).

 

Poznamy znane sformułowania, kryteria i zasady tworzenia filmu. Całość zajęć warsztatowych jest rejestrowana i realizowana w formie przekazu na żywo na dużym ekranie. Znajdziemy się na planie filmowym w realistycznym studio telewizyjnym. Poczujecie na sobie wzrok kamery, zrobi Wam się ciepło od reflektorów i emocji a reżyser nie zawsze Was pochwali…

 

W ZBUDOWANYM NA SCENIE STUDIO FILMOWYM ODEGRAMY KILKA SCEN FILMOWYCH Z UDZIAŁEM MŁODZIEŻY. TE ZMAGANIA NAJPIERW  ZOBACZYMY NA EKRANIE W POSTACI BEZPOŚREDNIEJ TRANSMISJI NA ŻYWO, A POTEM W POSTACI PREMIERY "ŚWIATOWEGO" HITU KINOWEGO Z WASZYM UDZIAŁEM.

 

W oczekiwaniu na zmontowanie materiału zastanowimy się wspólnie nad takimi pojęciami jak Dogma 95, kino moralnego niepokoju, off ciemna, flash mob, making off, after effects i kilkoma innymi, których poznanie może pomóc Wam tworzyć własne filmy zupełnie skromnymi środkami. Poćwiczcie dykcję, przygotujcie make up, sprawdźcie co to jest prompter, poczekajcie na blackout i …

scena jest Wasza.