MŁODZIEŻ KLAS 4-6 SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ PIERWSZE KLASY GIMNAZJUM TALENT SHOW - TAJNIKI REALIZACJI FILMOWEJ

MUZYKA I OBRAZ. TO NAJBARDZIEJ KRĘCI MŁODZIEŻ. A więc młodzież filmuje. Ale czy to na pewno jest filmowanie czy tylko naciskanie czerwonego guzika? Czy tak się robi filmy? Odsłonimy przed Wami wiele tajemnic telewizyjnej kuchni oraz kilka sekretów realizacji filmowych. Wprowadzimy Was w kulisy wielkiego Show biznesu. Na całym świecie ludzie bawią się w improwizowane realizacje filmowe. Coraz częściej spotyka się takie formy jak video CV, videoblog lub własne programy autorskie. Wszystko to jednak wymaga zastosowania klasycznych technik realizacji filmowej i współdziałania w ekipie. Od scenariusza, poprzez scenografie i rekwizyty, aż po casting na aktora/bohatera. W trakcie prezentacji wszystko zobaczymy na ekranie w postaci przykładów filmowych a na scenie przećwiczymy to sobie w formie zajęć warsztatowych z grupką ochotników. Gwoździem programu będzie zrealizowanie na żywo teledysku do piosenki "When I'm dancing" Agnieszki "Agnes" Bisikirskiej w aranżacji Marco, z udziałem publiczności i opiekunów.Słowem, gestem, ruchem i grupą; samodzielnie i z zespołem, wkroczymy w klimat filmowej produkcji. Niech cały świat zobaczy jak potrafimy się bawić. LET'S DO IT !

 

1. TECHNIKI REALIZACJI filmowej. Przykłady amatorskich nagrań muzycznych i filmowych form improwizacyjnych.

2. KOMPLETOWANIE SKŁADU ekipy filmowej.

3. TWORZENIE SCENARIUSZA.

4. IKONOGRAFIA, scenografia, rekwizyty.

5. BUDOWANIE WIZERUNKU scenicznego / publicznego.

6. PREZENTACJE SCENICZNE z udziałem ochotników demonstrujących swoje umiejętności - realizacja na żywo programu typu Talent Show.

7. WSPÓLNE TWORZENIE TELEDYSKU na bazie utworu "When I'm dancing" Agnieszka "Agnes" Bisikirska w aranżacji Marco z udziałem uczniów i opiekunów.